Yanılmak Hiç Bu Kadar Acıtmamıştı – İsimsiz

Anasayfa » Projects » Yanılmak Hiç Bu Kadar Acıtmamıştı – İsimsiz
Yanılmak Hiç Bu Kadar Acıtmamıştı – İsimsiz

Hayatınızda kendinizi hiç çırılçıplak ve çaresiz hissettiniz mi? Hem şaşkın, hem korkmuş, hem de sonu beklenmedik şekilde olduğu için hayal kırıklığına uğramış? Ben hissettim. Tüm bedenimde, kalbimde, tenimde hissettim.

Hem de bir değil bir kaç kere. Her seferinde son dedikten sonra daha da kötü şekilde.
Salaklığıma mı ağlıyayım, belki bu sefer değişir diye yanlış umutlarıma mı.. Kendime onu sevdiğim ve ona inandığım için çok kızgındım. Yanılmak hiç bu kadar acıtmamıştı. Bu kadar derin hissetmek çok zor. Biraz da üzülüyor insan üzüldüğü için. Yaşadıysanız anlarsınız. Yaşamadıysanız, yargılarsınız.

Hikayemi size anlatacağım. Biliyorum tek değilim..

Tarihlerden 2014 Mayıs. Bir otel odasında, aşık olduğum adamın yanındayım.Hayatımda ilk defa sevişmekten keyif almışım. Onu görünce beynim duruyor. Bana dokunduğunda tüm bedenim titriyor.Hayatımda ilk kez başıma geliyor böyle bir şey. İlk kez tüylerim diken diken oluyor. Dudaklarını düşününce, kendi dudaklarımı ısırıyorum. Böyle tutkulu bir şekilde aşığım. O mu? Onun için ben sadece piyonum. Hiç bir farkım yok diğer kızlardan. Bana “sen her şeysin” diyor. “Sen aşksın” diyor. Sonra ama yok oluyor. Ben hiç bir şeyim aslında. Ne bana sevgilim diyor. Ne de beni yanında tutuyor.

Ama ben, her seferinde sanki geçmiş yaşanmamış gibi kanıyorum sözlerine. Saf bir şekilde dinliyorum onu. Seviyorum onu. Sabah oluyor. Uyanıyoruz. Sanki dün gece “sen evleneceğim kadınsın” dememiş gibi boş bir şekilde bakıyor ve diyor ki “ Bugün planın nedir? Ne yapacaksın?”. Sanıyorum ki beraber olacağız. Sanıyorum ki, el ele dolaşacağız. “Bilmem” diyorum. Utanarak ama bir ümitle. Gözlerini kaçırıyor benden.

Tuvalete gidiyor. Duş alıyor. Giyiniyor. Ben hala yatakta çırılçıplak bekliyorum. Bir şey demesini bekliyorum. Gel demesini bekliyorum. Ama o “git” diyor. İşim var diyor ve beni gönderiyor. Günler geçiyor, öğreniyorum ki benden çıkıp diğer kıza gitmiş. Kim bilir belki de onla sevişmiş. Canım acıyor. Aradan yıllar geçti. Canım yana yana yana gidişini gelişini izlediğim adam, şimdi benden çıkıp gittiği kadının yanında. Elbet hatalarım olmuştur. Elbet onun da hikayesi vardır. Ama 10 küsür yıl sonra şunu görüyorum; Ben kendimi sevseydim, ona hayır diyebilirdim. Ben kendimi sevseydim, yaptığının aşağılıkça olduğunu söyleyebilirdim. Ben kendimi sevseydim, tutarsız davranmazdım. Onu her şekilde affetmezdim. Ben, Selin, eğer biraz olsun, kendime saygı duysaydım, onun yanında bir dakika durmazdım. Yapamadım. Yapmadım.

Bu yüzden kadınlar sözüm size; kendinizi sevin. Nasıl yaparsanız yapın! Ama önce kendinizi sevin. Bir adam için döktüğünüz göz yaşlarına değmiyor. En güzel kadın güçlü kadındır. En güzel kadın kendini seven kadındır.