Ghosting Üzerine – İsimsiz

Ghosting Üzerine – İsimsiz

Selamlar ghosting hikayemi paylaşmak isterim🙋🏻 Üniversitede sevgilim varken bay ghosta görür görmez aşık oldum. Hani “öl!” dese ölücem öyle bir aşk. İyi ki “öl” demedi…😅 Neyse ondan bağımsız bir şekilde ben sevgilimden ayrıldım ve bay ghostla da iletişimimiz arttı, mesajlaşmalar buluşmalar derken flörtümüz ilerlerledi ve artık ilişkiye dönüştü.

Ben nasıl havalarda uçuyorum anlatamam, ona bakınca sanki dünya duruyor. Sadece onun hareketleri var akışta. Bir gün restaurantta oturuyoruz bir şeyler içiyoruz ben de onun yanında oturmuşum kafamı göğüsüne yaslamışım kalp atışlarını duyuyorum mest oluyorum hayaller kuruyorum. Sanki kurduğum hayalleri hissetmiş gibi bana okulun finallerin bizi çok yorduğunu dinlenmemiz gerektiğini söylüyor ve bir kaç plan yapıyoruz. Tatil için bodruma gitmeyi konuşuyoruz. Tatil dönüşünden sonrada bir Sıla konserine gideriz diyoruz ve bilet alıyoruz. (bay ghost kendisinin hayranıydı). Akşam beni eve bıraktı sonrasında da telefonlaştık yani her şey normal. Ta ki ertesi sabaha kadar… “

Ertesi sabah uyandığımda artık bir sevgilim yoktu. Bırak sevgiliyi karşımda bir insan yoktu. Sanki duvar. Birden kaybolu. Aramalarıma cevap yok. Mesajlarıma cevap yok. Okul kapanmış okulda bulamam. O zaman sosyal medya kullanımı bu kadar aktif değil zaten. Kendisi de hiç kullanmıyordu. Oradan da ulaşma şansım yok. Oturduğu siteyi biliyorum ama blok daire bilmiyorum güvenlik bilgi paylaşmıyor. Babasının iş yerine gittim bana geri dönüş yapmasını söylemelerini istedim ve tabi ki öyle bir geri dönüş olmadı.

Beklediğim geri dönüş yıllar sonra oldu, özür diledi ve o zaman hazır olmadığını yüzüme de bunları söyleyemeyeceği için ghosting yaptığını ( birden hayatımdan çıktığını) bunların hepsini bana unutturacağını ve beni çok mutlu edeceğini, beni sevdiğini söyledi.

Ancak hikaye burada bitmiyor. Bırak unutturmayı benzer kaybolmayı tekrar yaptı. Şaka değil!! Aradan yine zaman geçti. Hatta yıllar. Tekrar çıktı karşıma özür diledi, benim gibi iyi bir insanı asla bulamadığını her şeye hazır olduğunu söyledi.

Zannettiği gibi hayatımı onu beklemekle geçirmediğimi ve “yeni ghostinglere” tok olduğumu, ona aşık olsam da kendimin değerli olduğunu ve güvenemeyeceğim birisini hayatıma dahil etmek istemediğimi belirttim. Anlayışla karşıladı ve tekrar kayboldu.

Yıllar sonra tekrar geldi ve tekrar ghosting (hiç abartmıyorum!) Son seferinde ağzının payını ciddi şekilde aldı bir daha cesaret edeceğini sanmıyorum ama hayat bu neler göstereceği belli olmaz..

Bu olaylar kendime ve hayata olan güvenimi çok kırdı. Terk edilme korkusu yaşamaya başladım. Başka erkeklere güvenemedim. Hep beni bırakıp gidecekler sandım. Yarım kalmışım gibi hissettim. Kendime de çok kızdım. O beni hep bir köşede hazır sandı. Bunu ona ben hissettirdim. Bu yüzden kendime kızdım ve kendimi salak gibi hissettim. Ona ömrümü verdim ve uğruna kaçırdığım kişilere üzülüyorum.

Ertesi sabah uyandığımda artık bir sevgilim yoktu. Bırak sevgiliyi karşımda bir insan yoktu. Sanki duvar. Bir anda kaybolu.

Sevdiğimin sürekli kaybolması yüzünden bende terk edilme korkusu başladı. Başka erkeklere güvenemedim. Hep beni bırakıp gidecekler sandım.