Kadınlarla ilişki üzerine – Ela Topcuoğlu

Kadınlarla ilişki üzerine – Ela Topcuoğlu

Ortaokuldan beri hep erkeklerle daha iyi arkadaş oldum. Çok uzun bir süre erkeklerin çok daha iyi bir arkadaş olacağını düşündüm. Çevremle de hep bu düşüncelerimi paylaştım ve kadınların düşman olacağına hep inandım. Ancak, erkeklere bu kadar zaman geçirmek içimde taşıdığım maskülen enerjinin artmasına neden oldu. İlişkilerimde ve kariyerimde hep aşırı kontrolcü, her şeyi zorlayan ve güçlü olan kişi oldum. Feminen tarafımla yeteri kadar konuşamadım. Şimdi görüyorum, meğer ben kendimi yeterince açmıyormuşum ve kendimi kadın enerjisinden korumaya çalışıyormuşum.

Bunu fark ettikten sonra geriye gittim. Kendi üzerimde farkındalığımı arttıracak çalışmalar yaptım ve korkumun nedenini buldum; ilk okulda kızlar sürekli benimle alay ederdi. Duygularımla dalga geçerdi. Bana isimler takarlardı, çillerim ile dalga geçerlerdi. Sürekli olarak aşağılanırdım. Fiziğime o kadar laf ederlerdi ki kendimi hep kötü hissederdim. Bu yüzden o zamandan sonra uzun bir süre kız arkadaşım olmadı. Erkeklerle arkadaşlıkta “drama” yoktu. Ne kıskançlık ne toksik enerji hiç biri yoktu.”

Kendimi uzun süre toksik gördüğüm hemcinslerime karşı korudum. Ancak bunu yaparken içimdeki feminen enerjiden uzak kaldım. Kendimi kadınlara karşı hep mesafede tuttum. Sonra fark ettim; kadınların birbiri ile geçirdiği bir çok özel anıya sahip değildim. O kadar uzun bir süre kadınların beni üzeceğine inanmıştım ki, içimdeki kadın ile iletişim bile kuramıyordum. Bu iletişimin güvenli ve sağlıklı olduğuna kendimi ikna edemiyordum.

Ne zaman kadınlarla daha yakınlaştım, ne zaman onları düşman değil, kardeş gibi gördüm bir anda hem kadınlarla ilişkim değişti hem de kendimi daha feminen hissetmeye başladım. 2 senedir, kadınlarla daha iyi iletişim kurmaya çalışıyorum. Korkumun ve endişelerimin üstüne gidiyorum.

Dürüst konuşayım, bu hayatımı değiştirdi. Hem kendim daha çok kadın gibi hissetmeye başladım, bu enerjiyi bedenimde hissetmeye başladım hem de bir çok kadın arkadaşım olmaya başladı. Başka kadınlar hakkında sözlerimiz aslında kendimiz ile alakalı. Şu an kendimi çevremde bir çok kadın olduğu için çok şanslı hissediyorum. Umarım hikayem size de ilham olur. Kucak dolusu sevgiler.”