Su akar yolunu bulur – İsimsiz

Anasayfa » Projects » Su akar yolunu bulur – İsimsiz
Su akar yolunu bulur – İsimsiz

Sizlerin böyle çetrefilli bir okul hayatı oldu mu? İnadına başardığım, yapabildiğim kadarıyla mutlu olduğum bir hikayemi paylaşmak istedim sizinle. 🙂 Babamın emekli olup 2007 yılında İzmir’e taşınmamızla başladı her şey. 2007-2009 yılları arasında 7ve8 sınıfa gidiyordum. 5ve 6 sınıfı özel okullarda şişme notlarla geçip birden devlet okuluna geçince nasıl çuvalladığımı 7 sınıftan 8. sınıfa şuura kuruyla geçtiğimi berbat bir okul hayatım oldu. Orta okul iyi kötü bitti. Liseyi ise bir yer tutmayınca evimize en yakın düz liseyi tercih etmek zorunda kaldım. 2009-2011 yılları arasında örgün olarak düz liseye gittim. Lise 1 de üst üste kalınca tasdikname alıp tıpış tıpış evime döndüm ve okumamaya karar verdim. Tabii o sıralar arkadaşlarım lise okuyor ben ise evi bekliyorum. Ailem ise sen bilirsin senin tercihin dedi. 1 yıldan fazla okula ara verince anladım pişmanlığımı ve 2012 yılının eylül ayında açık liseden eğitimime devam etmeye karar verdim.

Meslek olmasını istedim ve sadece hafta sonları gittiğim mobilya bölümüne yazıldım. Burada da hem meslek dersleri hem normal dersler ağır gelince bir kaç ay sonra açıktan liseyi düz bir şekilde bitirmeye karar verdim. Defalarca pes etmeme rağmen ailem arkamda durdu ve 2016 yılının 4 ocak günü ben liseden mezun oldum. Tabii bu sırada çoğu arkadaşım liseyi bitirmiş. Üniversite hayatına başlamıştı. Bazılar o hala lise mi okuyor diye dalga geçiyor. Ben hala okurken üniv. hazırlanıyorlardı test kitapları paylaşıyorlardı. Ben ise sadece kendi zamanımdayım diye kendimi telkin ediyordum. Ailem lise bitince ne yapmayı planlıyorsun dedi.

Ben ise üniv. sınavına gireceğim dedim olmazsa bir yıl daha hazırlanacağım o zaman da olmazsa girer bir yere çalışırım dedim. 2016 yılının mart ayında ben üniversite sınavına girdim. İyi kötü bir yerler gelecek kadar bir puan almıştım. (Bu benimle dalga geçen arkadaş ise 150 barajını bile geçememişti) tercih yaptım tam tamına 24 tane hepsini nereler geliyorsa yaptım. Babam o zaman istediğin yeri yaz neresi gelirse göndereceğim dedi.

Ağustos ayında göz doktoruna gittiğim de sonucu çığlıklar için de hastane öğrenip annemle ağlamıştık. Sabrın sonu selametti ve Allah beni mükafatlandırmıştı. Celal Bayar Üniversitesi 2 yıllık bir bölüm kazanmıştım. Yolum çok uzun ve yorucuydu 21 yaşında üniversite tutmuştu. Beni Allah’ın neden bu kadar beklettiğini ise okul hayatım başlayıp çok güzel insanlarla tanışınca anladım. Allah o insanlarla karşılaşmam için beni bu kadar bekletmişti. Kısaca demem o ki güzel şeyler sabırdan sonra geliyor. Okul biteli 2,5 yıl oldu hala işsizim ama Allah bunun için beni güzel bir şekilde mükafatlandıracak biliyorum.