Herkese inat istediğim her şeyi başardım -İsimsiz

Anasayfa » Projects » Herkese inat istediğim her şeyi başardım -İsimsiz
Herkese inat istediğim her şeyi başardım -İsimsiz

Merhaba ben kendimle olan gururumu yazmak istiyorum. Küçüklüğümden beri “ Sen okul okumazsın baskısı vardı üzerimde! “Senden bir şey olmaz evlenip gidersin okul neyine…” gibi sözleri duydum hep.

Hayatımda bulunan herkes, yakın çevrem, kuzenlerim böyle dedikçe hırs yaptım. Okuyacağım dedim. Liseyi açıktan okumak durumunda kaldım ancak o süreçte hiç boş durmadım ve kuran kursuna gittim. 3 yıl 1 yıl müftülüğe bağlı yardımcı öğretmenlik yaptım. Bununla birlikte nakış kursuna gittim ve sertifika aldım. Kısacası kendimi hep geliştirdim.

Pandemi sürecinde bir Network şirketinde girişimci olarak çalışmaya başladım. Şu an ekibimle beraber binlerce kadına ulaşıyoruz. Bu arada bu süreçte üniversiteyi de kazandım. “Gitme!” dediler.. “Ne yapacaksın!” dediler.. Açık liseden mezun olmamıştım daha. Ancak bir şekildeallah bana güç verdi ve istediğim bütün eğitimleri sırası ile tamamladım.

Şu an lise mezunuyum ve üniversite okuyorum . Ayrıca çalışıyorum da. 13-14 yâşlarımda bana okuyamazsın, sen bir şey yapamazsın diyenlere inat başardım. İleride de daha güzel başarılarım olacak inşallah. Beni dinlediğiniz için teşekür ederim.