Hayatınızın başrolü sizsiniz – İsimsiz

Anasayfa » Projects » Hayatınızın başrolü sizsiniz – İsimsiz
Hayatınızın başrolü sizsiniz – İsimsiz

Her zaman değerlisin bunu söyleyerek başlamak istiyorum. Bir şekilde tanıştık karşıma çıktı ,her şey hızlı gelişti bana seni seviyorumlar falan derken ilerledi bir baktım sevgiliyiz. Benim gözümde her şey o kadar mükemmel, güzeldi ki böyle güzel bir ilişkim olduğu için mutluydum. İnanamıyordum bir rüyada gibiydim.

Karşımdaki insan bir şekilde beni etkiledi. Jestler hediyeler falan aslında abartılacak bir şey yokmuş yani bunu çok sonra yeni anladım. Her şey güzel gidiyor çok uyumluyuz sevdiğimiz her şey aynı sevmediklerimiz bile aynı diyorum ruh eşim bu. Bir buçuk yıl sonra evlilik teklifi etti. Klasik bir şekilde yaptı Nasıl ne olduğu çokta umrumda değildi. Nişanlandık falan bir sene sonra düğün olacak ama benim aklım hiç net olamadı.

Onu seviyordum evet iyi anlaşıyorduk ama geleceği düşünürken kayboluyordum ve geleceğimi bir şekilde göremiyordum. Seviyorum diye devam ediyordum. Kendimi kandırıyordum aslında. Bunların da tabiki sebebi var. Ailesi, davranışları, alkol problemi neler neler.

Bunları çok geç gördüm. Bana psikolojik şiddet uygulamasına izin vermişim ayrılınca anladım. Kendinize sakın bunu yapmayın.

Alkol aldığı zamanla normal zaman da dağlar kadar fark var bu hep beni korkutmuştu. Hep söylemeye çalıştığımda abarttığımı vs. söylemişti. Aramızda geçen tüm konuşmaları ailesine anlatması da beni çok düşündürdü ve çok saçma şekilde maddiyata takılmaya başladı bir sebepten bir anda ayrıldık.

Ben çok kötü hissettim çabaladım barıştık bana göre aşkda gurur yoktur düşüncesi vardı ama benimkisi aşk değilmiş, alışmakmış. Alışkanlıkmış. O çabalama sürecinde onsuz nasıl olcak diye üzüntüden kahrolmuştum. Karşımdaki insan da barıştıktan sonra bana söylemleri o kadar aşağılayıcıydı ki o ilk zamanlar tanıdığım adamdan eser yoktu. Ve orda bitirdim o çabalamayı ayrılma ile bitirdim. İyi ki de çabalayıp bunları görmüşüm ve çabaladığım için hiç pişman olmadım.

Kendini hep böyle herkesten üstün görürdü. En güzelini isterdi. Şu an anlıyorum ki aslında biz çok iyi anlaşmıyormuşuz. Ben kendimi kandırmışım. Bana bir şekilde her istediğini yaptırırdı bende anlamazdım ama yaptırırdı.

Onun tek isteğini yapmadım karşı çıktım diye aslında gerçekleşti. Benim hayır demeye karşı çıkmaya hakkım yokmuş. Ben hayır dediğim için onun en büyük düşmanı oldum. Ya onu seçmem gerekiyordu ya ailem tabi ki ailemi seçecektim öyle de yaptım. İyi ki de bitmiş. Karşımdaki insan narsist biriymiş tüm herşeyiyle narsist. Onun bir kurbanı olmuşum.

Ben onun bu davranışlarını konduramadım hiç. Ama üzerinden vakit geçince insan daha net görüyor konduramadığımız insanlar bize en acı şeyi yaşatıyor. Çok zor bir süreç geçirdim zayıftım zaten daha da kilo verdim duygusal olarak çöküntü yaşıyordum. Her gece abartısız rüyamda görüyordum böyle acı çekiyordum yas tutuyordum.

Sonrasında zaman geçti ve alkol alıp gece aramaları başladı. Taciz gibi resmen her seferinde arayıp küfürler ediyordu. En acınası ise hayatında biri olduğunu söyleyip beni arayıp bana mesajlar atması. Sonrasında artık dedim ki ben nasıl biriyle evleniyormuşum. Karşımdaki insan hasta aslında bu tavırları ile beni çok etkiledi uzun süre kendimi toplayamadım nasıl geçecek bu acı diye düşündüm.

Yardım almaya karar verdim terapiye gittim. O kadar iyi geldi ki kendimi buldum desem yeridir. Göremediğim her şeyi çok net gördüm. Her şey geçiyormuş zamanla. Bana hep zamanla geçecek dediler. Tabi ki inanmadım. O kadar kötüydü ki her gece benzer rüyalar görüyordum. Tv izliyorum aklımda. Ne yaparsam yapayım aklımda. Acı dediğim şey aslında benim kendime yaptığım eziyetmiş onu anladım , en başta olmaması gereken bir büyüye kendimce kapılmışım.

Detaylar o kadar uzun ve can sıkıcı anlatmak bile istemiyor insan. Hala tacizlerine devam ediyor ve resmî olarak şikayette bulundum aklımdan geçmezdi ama yaptım bu raddeye geleceğini söylese biri inanmazdım ama oluyormuş. O yüzden kendinizden ve karşınızdakinden emin olmadan devam etmeyin. Mantığınızı da devreye sokun ve kendinizi değerli görün. Şu an mı? Şu an bir şekilde mutluyum. O günler geride kaldı hiç geçmeyecek günler geçti , özgürüm. Demem o ki hayatınızın başrolü sizsiniz.