Haklarınızı koruyun, kendinizi sevin – İsimsiz

Anasayfa » Projects » Haklarınızı koruyun, kendinizi sevin – İsimsiz
Haklarınızı koruyun, kendinizi sevin – İsimsiz

1 buçuk yıllık bir ilişkim oldu bu ilişki başlarda çok iyidi. İşte hayatımın aşkını buldum dedim. Çok eğleniyoruz, çok güzel sohbet ediyoruz, birbirimiz için yaratılmış gibiyiz adeta. Bu durum çok uzun sürmedi tabi. 1 ay sonra git geller başladı. Ufak sebeplerden tartışmalar, ayrılmalar başladı. Yapılan iyilikler daha sonra yüzüme vuruldu ve ben git gide tükendiğimi hissetmeye başladım. Kendimden şüphe ediyordum ve kendimi haklı olsam bile en sonunda özür dilerken buluyordum. Her seferinde bu durum daha da ağırlaştı. Kendime saygımı yitirdim. Kendimi kaybediyordum. Kendime yabancılaşıyordum ve karşımdaki insan bundan tatmin oluyor gibiydi. Ben düştükçe sanki o yükseliyordu.

En sonunda bu durum dayanılmaz bir hal aldı ve ben ayrılmak istedim bu sefer o ben herşeyi düzelticem dedi tekrar bi şans verdim bu arada psikologa başladım ve onun da başlamasını tavsiye ettim. Bir şeyi farkettim bu süreçte ben babama benzeyen insanları hayatıma çekiyordum. Babama karşı içimde bir öfke vardı. Annemi aldatmıştı. Çocuklugumda istedigim sevgiyi alamamıştım. Şimdi de ona benzeyen insanları hayatıma çekip onlarla ilişkimde mücadele ediyodum. Bir şeyleri düzeltmek için ve asıl noktayı kaçırıyordum. Bunları terapi sürecinde çok net farkettim ve artık değişmeye dönüşmeye başladım. Başkası için kendimden ödün veremezdim ben bunu haketmiyordum.

Karşı taraf bunu egoistlik olarak algıladı ama ben kendime değer vermeye başlamıştım. Bu ikisi çok farklı bir şey. Nihayetinde ayrılma kararı aldım ve yeniden doğdum diyebilirim. Yapamadığım bütün işlerime ve kendime zaman ayırdım. Mutluydum. Bu kişi daha sonra tekrar barışmak için evime geldi reddedince beni tehdit etmeye, hakaret etmeye başladı ve fiziksel şiddet uyguladı. Bu durum 3 saat boyunca sürdü. Daha sonra mesajla tehdit etti ve şikayetçi oldum. Şimdi uzaklaştırma kararı çıkarıldı ve mahkeme olcak.

Şikayetimden vazgeçmeyecegim. Ben güçlü bir kadınım ve kendimi korumak zorundayım. Bunun için de elimden geleni yapıyorum. Eminim bunun gibi benzer durumları yaşayan kadınlarımız vardır. Bizi yıldırmalarına korkutmalarına izin vermeyelim. Onlara ait olmadığımızı, onları reddetme hakkımız oldugunu öyle ya da böyle öğrenecekler. Sizleri seviyorum.