Dönüm noktaları – İsimsiz

Anasayfa » Projects » Dönüm noktaları – İsimsiz
Dönüm noktaları – İsimsiz

‘Her kesin bir dönüm noktası vardır yaş fark etmeksizin…Benim de belli başlı dönüm noktalarım oldu haliyle. Belki inanmayacaksınız ilk dönüm noktamı 12 yaşımda yaşadım.

Hani halkımız da vardır ya çocuksun ne yaşamış olabilirsin diye, buradan zihniyetini bu cümleler ile dolduran insanlara sesleniyorum! Çocuğunuz, kardeşiniz, kuzeniniz ya da herhangi biri çocuk olarak adlandırdığımız insanları dinleyin, derdini açmalarına izin verin, bana izin verilmedi…

12 yaşında cinsel istismara maruz kaldım.

Ailemizin bir bireyi tarafından, e haliyle konu komşu ne der kimse bilmesin muhabbeti başladı. Kendime yediremedim çok sinirliydim herkese ama özellikle babama ona olan öfkemi yere göğe sığdıramıyordum.

Beni istismar eden adamın ayağına kadar götürüp elini öptürdü, iftira attığın adamdan özür dile hemen dedi. O gün dünya başıma yıkıldı düşünsenize böyle bir şey yaşıyorsunuz ama kimse yok yanınızda ve daha yaşınız küçük el mahkûm susuyorsunuz.

O gün babam benim için öldü, soran herkese öyle diyordum. Yani demem o ki kendinize inanın asla pes etmeyin kimin ne düşündüğü umurunuzda olmasın, siz teksiniz ve iyi ki varsınız. Şuan 22 yaşındayım ve kız kardeşimle birlikte çok mutlu bir hayatımız var. Kendinize güvenin…’’